Numizmatyka – wycena i skup – Sasarte Warszawa

Pierwotnie ludzie wymieniali się towarami na zasadzie barteru, przedmiot za przedmiot. Nie zawsze było to opłacalne, dlatego powstały pierwsze pieniądze w formie metali szlachetnych, takich jak srebro, złoto oraz platyna, oraz nieszlachetnego brązu, miedzi oraz żelaza. Z czasem największą popularnością cieszyły się spłaszczone kulki wraz z pieczęciami władców. W ten sposób powstały pierwsze monety oraz nauka wywodząca się z nich, jaką jest numizmatyka.

Nasz sklep zajmuje się tą wąską dziedziną nie tylko z racji prowadzonej działalności, ale przede wszystkim z ogromnej pasji oraz znajomości historii. Potrafimy bezbłędnie zbadać monety oraz banknoty w zakresie autentyczności, historii oraz jakości pod względem technicznym, oraz estetycznym. Każda wycena jest u nas bezpłatna, dokonywana w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę.

Numizmatyka to część historii Polski oraz świata, każda moneta to źródło informacji o danym kraju. Jego wygląd zewnętrzny oraz technika wykonania to informacja o kulturze życia danego społeczeństwa. Z monet możemy odczytywać różnorodne informacje, dlatego ich kolekcjonowanie ma tak wielu zwolenników.

Nasz sklep oferuje bogatą kolekcję numizmatów, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dla naszych klientów wyszukujemy najbardziej unikalne modele. Dlatego też zachęcamy wszystkich posiadaczy monet do wizyty w naszym sklepie w samym centrum Warszawy.

Darmowa wycena

Numizmatyka dla wielu osób rozpoczyna się od zamiłowania do historii, jest to forma pasji, niektórzy wykazują od młodych lat żyłkę kolekcjonerską. Niewielkich rozmiarów monety czy też banknoty są łatwe do przechowywania. Dla wielu osób mają wartość sentymentalną, lecz dla niektórych są sposobem na życie.

Numizmatyka dla profesjonalistów to sposób na życie, doskonała lokata pieniędzy. Z pewnością nie jest to tanie hobby. Jeżeli ktoś dopiero przeciera szklaki w temacie, warto skorzystać ze wskazówek bardziej doświadczonych osób, a swoją planowaną kolekcję dostosować do możliwości finansowych.

Rynek numizmatyczny jest bardzo dynamiczny, dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko polskie, ale także zagraniczne monety. Każdorazowa wycena zawsze bazuje na aktualnych cenach rynkowych, dzięki temu klienci mają gwarancję i bezpieczeństwo profesjonalnej usługi. Oprócz monet oraz banknotów w dużej mierze interesujemy się wszelkimi medalami, dokumentami oraz odznaczeniami wojskowymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zbiorami. Dodatkowo każdorazowo dostępna jest wycena oraz skup monet.