Odwiedź nas już dziś!

Zadzwoń, tel.: 602 656 812 

Skup złotych, srebrnych i kolekcjonerskich monet za gotówkę

Znalezienie skarbu to marzenie niejednego z nas. Ich poszukiwacze zawsze istnieli i wbrew pozorom wcale nie wyginęli. Wręcz przeciwnie – coraz częściej nie działają w pojedynkę, tylko się organizują i wymieniają wiedzą, doświadczeniami, a także chwalą sukcesami. Poszukiwacze skarbów doradzają też sobie, gdzie najlepiej szukać starych i wartościowych monet. Jeżeli jesteśmy w ich posiadaniu i chcemy spieniężyć, to bez problemu znajdziemy skup starych kolekcjonerskich monet za gotówkę – zarówno złotych, jak i srebrnych.

Nie wszystkie stare monety są cenne, zdarzają się też fałszerstwa. Dlatego warto odwiedzić skup, który oferuje ich wycenę, gdzie dowiemy się nie tylko ile są warte, ale też czy są autentyczne. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z numizmatyką, powinny nauczyć się odróżniania autentycznych starych monet nie tylko od fałszywek, ale też od numizmatów i medali. O wartości monet kolekcjonerskich decyduje przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Zwłaszcza, jeżeli jest ich na rynku duża ilość.

Warto też wiedzieć, że nie zawsze wartość starych monet jest większa od tych wyprodukowanych niedawno. Prawdziwymi rarytasami są monety z wadami fabrycznymi, nabytymi podczas ich produkcji w mennicy, a nie w wyniku użytkowania. Taka moneta jest niepowtarzalna, różni się od pozostałych o tym samym nominale, co sprawia, że jest atrakcyjna dla kolekcjonerów. Jeżeli chcemy, by skup starych monet zainteresował się naszą kolekcją, dowiedzmy się w jakim nakładzie zostały one wyemitowane. Im mniejszy, tym większa szansa, że sprzedamy je za gotówkę, która nas usatysfakcjonuje. Warto jak najwięcej wiedzieć o monetach kolekcjonerskich, by nie paść ofiarą oszustwa albo nie kupić numizmatu, który ma wysoką cenę, a niską wartość.

Prawdziwe monety mają nominał, jeżeli go nie mają są zwykłym medalem, który nosi nieco mylącą nazwę „dukat”. Profesjonalny skup prócz kupowania za gotówkę, oferuje zwykle wycenę starych monet – zarówno złotych, jak i srebrnych. Skup starych złotych i srebrnych monet za gotówkę poprzedzony jest wyceną, której można dokonać na miejscu lub z dojazdem do klienta. Ważne, by monety były w stanie nienaruszonym – nie należy ich myć ani czyścić, może to bowiem obniżyć ich wartość i sprawić, że zostaną potraktowane jak pospolity złom.

Najlepszy interes zwykle zrobimy na złotych kolekcjonerskich monetach, jest to bowiem jeden z najbardziej wartościowych kruszców. Warszawa to miasto przyjazne numizmatykom. Tutaj bez trudu sprzedamy za gotówkę złote i srebrne monety.